Celonárodní Sbírka potravin. Již v sobotu!

Celonárodní Sbírka potravin. Již v sobotu!
ilustrační foto

V sobotu 18. května se uskuteční další ročník Sbírky potravin, jejímž cílem je ve spolupráci s potravinovými bankami a neziskovými organizacemi pomoci potřebným. Stejně jako ve všech předchozích letech se i letošního ročníku sbírky opět zúčastní také společnost Kaufland.

Do sedmého ročníku Sbírky potravin se zapojí celkem 40 prodejen Kaufland, mezi nimi i obě prostějovské. „V těchto prodejnách mohou zákazníci od 8 do 18 hodin nakoupit libovolné množství trvanlivých potravin a drogerie a prostřednictvím dobrovolníků na prodejnách je věnovat těm, kteří na tyto pro většinu z nás běžné produkty nemají dostatek finančních prostředků,“ vysvětluje tisková mluvčí řetězce Renata Maierl a doplňuje: „Vybrané zboží poté obdrží senioři, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů nebo lidé bez domova přímo ve městech a v regionech, kde sbírka proběhne. Dárci tak budou mít jistotu, že pomáhají lidem ve svém okolí.”

Organizátorem Sbírky potravin bude od letošního roku Česká federace potravinových bank spolu se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR. Vzhledem k úspěchu v minulých letech se sbírka nově bude konat dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

Největší zájem je především o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny a základní a dětskou drogerii. Jen v loňském roce se ke všem potřebným dostalo v přepočtu přes půl milionu porcí jídla.

Přestože podle Českého statistického úřadu patří Česká republika v Evropské unii ke státům s nejnižším podílem osob ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením, 1,5 milionu občanů se nachází pod hranicí chudoby. Největší problémy mají převážně matky samoživitelky s dětmi a ženy starší 65 let, které žijí samy. (red)

Ilustrační foto: ber

 

Poslat nový komentář