Jak to bude s předzahrádkami v Prostějově?

Jak to bude s předzahrádkami v Prostějově?
ilustrační foto

Před časem se v médiích a na sociálních sítích bouřlivě diskutovalo o budoucnosti a vzhledu restauračních předzahrádek. Důvodem je nová vyhláška. K jejímu plnění se vyjádřil náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal.

„Přestože ve vztahu k provozovatelům předzahrádek proběhla rozsáhlá informační a připomínkovací kampaň, zahájená už loni v dubnu a ukončená v únoru letošního roku, teprve s platností vyhlášky si nová pravidla začali někteří provozovatelé předzahrádek uvědomovat a reagovat na ně,“ vysvětlil Rozehnal.

Na základě řady zejména negativních reakcí tak došlo k další sérii jednání zástupců města, magistrátu a restauratérů a nakonec se podařilo vyjednat konsenzus.„Byla vydána rozhodnutí o výjimkách, aby měli provozovatelé předzahrádek čas připravit se na změnu. Jeden z provozovatelů byl vyzván k doplnění podkladů pro rozhodnutí a ve dvou případech běží lhůta pro vydání zmíněného dokumentu,“ potvrdil náměstek. (red)

Ilustrační foto: MMPv

Komentáře

A kolik platí za ty dva reklamní stojánky umístěné v "bývalé trávě" na proti Avionu pokračovatelé Aidy??

Předzahrádka bude povolena pouze tehdy,když tam bude hauptštumbahnfuhrer z radnice přednášet o demokracii a klanět se Masarykovi o kterém akorát ví,že existoval.

Poslat nový komentář