Nechcete malinoise? Majitel nechal fenu u domu

Nechcete malinoise? Majitel nechal fenu u domu
ilustrační foto

Dne 18. 6. 2019 v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení, ve kterém oznamovatel uvedl, že bývalý nájemník se odstěhoval z jeho domu a zanechal tam svého psa s tím, že ho nemá kam dát, a že ho má klidně podříznout. Hlídka na místě událost potvrdila. Papírová fena Charli Bajoal čeká na nového majitele v olomouckém útulku.

„V kotci na zahradě se nacházel na přímém slunci přivázaný pes. Strážníci telefonicky zkontaktovali jeho majitele. Ten uvedl, že o svého psa nemá zájem. Hlídkou byl poučen o protiprávním jednání. Zvíře bylo převezeno a umístěno na náklady majitele do útulku v Olomouci," potvrdila informaci strážník Tereza Greplová.

„Fena se jmenuje dle plemenné knihy Charli Bajoal, narozená je v roce 2011. Je to fenka s PP, označena tetováním i mikročipem. V útulku již jednou byla, a to v únoru letošního roku, majitelé si ji vyzvedli až po 14 dnech. Fenka je to starší, klidná a hodná,"sdělila PvNovinkám vedoucí útulku Hana Dědochová s tím, že útulek fenu nabídne k adopci.

Bývalý majitel ale trestu neujde. „Svým jednáním je čtyřiačtyřicetiletý muž podezřelý z přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Záležitost byla postoupena k dalšímu řešení příslušnému správnímu orgánu. O tom byl dotyčný hlídkou poučen," doplnila Greplová. (ber)

Foto: LOZ Olomouc

Poslat nový komentář