Kraj bude škrtat. Peněz na opravy silnic má jen polovinu

Kraj bude škrtat. Peněz na opravy silnic má jen polovinu
ilustrační foto

Olomoucký kraj letos dostane od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pouze polovinu z původně plánovaných 241 milionů korun na opravu silnic druhé a třetí třídy, které spadají pod hejtmanství. Kvůli nižší dotaci proto kraj nebude moci udělat všechny plánované opravy silnic.

Vyplývá to ze zprávy, kterou 24. června projednalo zastupitelstvo Olomouckého kraje. Vláda podle hejtmanství původně slíbila ve státním rozpočtu vyčlenit čtyři miliardy korun na opravy krajských silnic. Olomoucký kraj tak počítal s dotací od SFDI ve výši 241 milionů korun. Nakonec ale vláda  schválila dotace výrazně nižší a pro Olomoucký kraj je vyčleněno pouze 122,4 milionu korun.

„Museli jsme proto sáhnout do seznamu chystaných akcí a vybrat ty, které nejvíce hoří. Jedná se například o opravy mostů, které jsou v havarijním stavu," řekl zastupitelům náměstek hejtmana Jan Zahradníček.

Olomoucký kraj vlastní zhruba 3100 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Loni do jejich oprav investoval více než půl miliardy korun. (ber)

Ilustrační foto: ber

Komentáře

vyhodte 2 kokoty co chteji skrtat a peniíze hned budou

Hlavně nekrást a nelhát.A to půjde dost těžko

Poslat nový komentář