Prostějovské labutě chrání dopravní značky

Prostějovské labutě chrání dopravní značky
ilustrační foto
Další fotky: 
Prostějovské labutě chrání dopravní značky
Prostějovské labutě chrání dopravní značky

K nedávno instalovanému mini plotu u rybníka v Drozdovicích nechalo město vyrobit i netradiční dopravní značky. Na komunikaci ulice Šmeralova, v těsné blízkosti rybníka, budou po dobu hnízdění motoristy upozorňovat na pohyb labutí.

„Loni jsme bohužel o labutí rodinku přišli. Letos jsme jim proto chtěli co možná nejvíce zajistit soukromí pro výchovu mláďat – proto ten mini plot, který zabraňuje vstupu do jejich rodinného prostoru. Protože si rodinka našla cestu po silničním přechodu do Kolářových sadů, rozhodli jsme se, že na místě necháme osadit také dvě dopravní značky. Věříme, že teď se už labutí mláďata opravdu podaří odchovat,“ doufá náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kolem rybníka v Drozdovicích jsou navíc také osazeny informační tabule, které veřejnost informují o škodlivosti krmení vodního ptactva.

„Jsem moc ráda, že město na výjimečně velkou labutí rodinku s osmi mláďaty tak rychle zareagovalo. I ty tabulky nabádající lidi, aby ptáky nekrmili, určitě plní svůj účel, chodím tudy často a sleduji, že nyní lidi labutě a kachny spíš jen tak pozorují. Labutě rostou jako z vody, loni zase bylo více kachen,“ přidala své poznatky jedna z obyvatelek bytového domu poblíž rybníka.

(red)

Foto MMPv, ber

Poslat nový komentář