SŽDC spustila novou kampaň varující před frajeřinami na železnici. Facebook ji zablokoval!

SŽDC spustila novou kampaň varující před frajeřinami na železnici. Facebook ji zablokoval!
ilustrační foto

Sérií čtyř videí chce Správa železniční dopravní cesty upozornit zejména mladší ročníky na nutnost dodržovat na železnici a v jejím okolí bezpečnostní pravidla. Právě frajeřiny, zbytečný hazard nebo nepozornost bývají nejčastějšími příčinami nehod dětí a mladých lidí na železnici či v jejím bezprostředním okolí i v době prázdnin.

Motivací ke vzniku čtyř videí jsou statistiky mimořádných událostí na železnici. Krátký příběh je vždy doplněný fotografiemi následků skutečných nehod. První klip je sice částečně hraný, doplněný ale skutečnou událostí. „Apelujeme hlavně na maximální pozornost a respektování všech prověřených pravidel. Ani prázdninové měsíce nejsou v dodržování pravidel výjimkou. Naším úkolem je podporovat prevenci a osvětu v oblasti bezpečnosti na železnici. A jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je komunikovat nejen s mladými lidmi například prostřednictvím youtube,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Každý červencový týden pak SŽDC zveřejní prostřednictvím sociálních sítí další příspěvek. Ten ukáže například následky telefonování při řízení auta a s tím spojené nepozornosti v blízkosti železničního přejezdu, přebíhání kolejí za vlakem místo využití podchodu či přecházení tratě i přes sklopené závory. Cílovou skupinou kampaně jsou především teenageři, nicméně výzva k respektování pravidel bezpečnosti platí pro všechny.

Jenže preventivní kampaň, kterou doplňují drastické fotografie skutečných nehod, vadí provozovatelům sociálních sítí. Drsné snímky SŽDC následně rozmazala, Facebook ji ale přesto zablokoval. Shlédnout jednotlivé skeče můžete na https://www.youtube.com/watch?v=Su6CZHwgI2E.

Riskování na železnici stálo v roce 2018 bez sebevražd život 212 lidí, z toho 37 mladých do 25 let. V letošním roce zaplatilo životem 106 osob, z toho 22 mladých do 25 let.

(Zdroj SŽDC)

Ilustrační foto: HZS

Poslat nový komentář