Seniorské obálky jsou připraveny k vyzvednutí

Seniorské obálky jsou připraveny k vyzvednutí
ilustrační foto

Seniorská obálka je tiskopis I.C.E karta, primárně určený pro seniory žijící doma, kteří nejsou navázáni na některou sociální službu. Pochopitelně ji mohou využít všichni dříve narození z Prostějova. Jedná se o kartu, kde lidé vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích - včetně dávkování, kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Lidé je mohou získat na informační službě či odboru sociálních věcí.

„Primární úlohou záchranářů je poskytnout první pomoc zraněným lidem či osobám v nouzi, zachránit jejich život a zdraví a převést je do zdravotnického zařízení. Tiskopis může v jejich práci opravdu hodně pomoci, doporučujeme proto jej vyplnit, složit na třetiny a vložit nejlépe do plastového obalu a připevnit magnetkou třeba na lednici nebo samolepkou na vnitřní dveře bytu. Jedná se o maličkost, která v konečném důsledku může zachránit život,“ uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková s doplněním, že vše má ucelenou grafickou podobu a stejnou vizualizaci pro realizaci v rámci ČR.

Seniorská obálka obsahuje dva tiskopisy - ICE karta a Pravidla pro vyplnění, dále průhlednou plastovou obálku s magnetem, informace o číslech na IZS, piktogramy pro osoby se zdravotním postižením.

Při vyzvednutí je třeba předložit občanský průkaz! (red)

Foto: MMPv

Komentáře

Opravdu hodnotná akce. Navíc I.C.E je hoax.
Na výrobu těch cedulek bylo výběrový řízení, tak 500 za jednu, ne?:-DD

Poslat nový komentář