Kemp na přehradě dostal stříbrnou medaili. Od inspektorů Novy

Kemp na přehradě dostal stříbrnou medaili. Od inspektorů Novy
ilustrační foto

Prázdninový inspektor televize Nova se v minulých dnech vypravil k břehům Plumlovské přehrady na Hané. Hodnotil kemp v Mostkovicích, kam jezdí lidé hlavně kvůli koupání, procházkám v lese, ale i nedalekým památkám.

Rozsáhlý autokemp Přehrada v Mostkovicích leží zhruba deset kilometrů od Prostějova, na jižní straně největší vodní nádrže Olomouckého kraje. Na první pohled klidné místo je z velké části schované v zeleni, desítky stromů poskytují stín i přímo v areálu. Přestože některá místa prozrazují, že kemp stál už za minulého režimu, žádný nespokojený návštěvník se v něm nenacházel.

Pobyt můžete prožít ve vlastním stanu, ve dvou až pětilůžkových chatkách, v přívěsu nebo karavanu. Noc ve stanu vyjde na šedesát korun, v chatce pak od sto šedesáti. Za psa si připlatíte padesátikorunu.

„Některé původní dvojlůžkové chatky nahradily nové, ostatní aktuálně rekonstruujeme,“ popsala zástupkyně vedoucí kempu Klára Nováková. Záchody a sprchy jsou v kempu jak původní, tak zrekonstruované. Nejsou sice žádný přepych, je v nich ale čisto. Dobrou zprávu mají v kempu pro ty, kteří se rádi a často sprchují. Za teplou vodu se totiž neplatí.

Ceny občerstvení v kempu rozhodně přemrštěné nejsou. Čepovaná desítka nebo limonáda vyjde na 27 korun, káva na 22 korun a párek v rohlíku na 20 korun. Na kuřecí řízek nebo smažený sýr vám postačí 60 korun, za obrovskou porci hranolků dáte 30 korun.

Kromě bohatě zásobeného bufetu a restaurace návštěvníci velmi oceňují místní udírnu. Z komína se kouří denně a cokoliv vepřového vás vyjde na 32 korun za deset deka.

Přestože kemp leží hned nad hrází přehrady, cesta na pláž, kde se můžete vykoupat, zabere jen několik minut chůze. Navíc si zde můžete půjčit si lodičky nebo šlapadla.

Autokemp Přehrada v Mostkovicích na Prostějovsku není pro náročné, ale stříbrnou medaili si právem zaslouží.

(Zdroj: TN nova)

Poslat nový komentář