Projekt Re-use centra v Prostějově nebude. Město nemá prostor ani vlastní technické služby

Projekt Re-use centra v Prostějově nebude. Město nemá prostor ani vlastní technické služby
ilustrační foto

O otevření re-use centra v Zábřehu PvNovinky informovaly před časem. Projekt RE-USE „Život starým věcem“ má za úkol redukovat množství odpadu prodloužením životního cyklu použitých, ale stále funkčních věcí. Projekt přispívá k ochraně životního prostředí a zároveň podporuje Psí útulek Zábřeh. V Prostějově ale nebude.

Kola, kočárky, různé spotřebiče nebo dokonce plynový sporák. To i spousta dalších věcí čeká na nové majitele v zábřežském re-use bazaru nedaleko centra města. Letos začaly technické služby v Zábřehu pořádat i takzvané swapy. Ty se zase zaměřují na oblečení.

Nový přístup ke starým věcem, které by ještě mohly někomu posloužit, si postupně snaží osvojit i v jiných městech. V budoucnu by mělo začít fungovat podobné re-use centrum v Olomouci. V Prostějově ale do tohoto zařízení nezavítáme.

„Tuto problematiku jsme také již řešili. Na sběrných dvorech města Prostějova, nebo jinde, nemáme prostor pro vytvoření Re-use centra pro uložení nábytku, TV apod. Situace je také poněkud složitější v tom, že město Prostějov nemá vlastní technické služby, které by Re-use centrum provozovaly," sdělil redakci Odbor správy a údržby majetku města Prostějova ústy mediální referentky Anny Kajlíkové. V Zábřehu přitom za pouhý rok fungování centra našla domov víc než tuna věcí, které by jinak skončily na skládce. (ber)

Foto: FB

Poslat nový komentář