Kraj instaluje na silnicích váhy pro nákladní auta. Jedna bude u Bedihošti

Kraj instaluje na silnicích váhy pro nákladní auta. Jedna bude u Bedihošti
ilustrační foto

Na třech místech Olomouckého kraje plánuje hejtmanství postavit vysokorychlostní váhy, které budou měřit hmotnost projíždějících nákladních aut. Chce tak zamezit tomu, aby silnice demolovaly přetížené kamióny. Vytipovalo tři lokality, kde by vysokorychlostní váhy mohly pracovat, a to u obcí Příkazy, Bedihošť a Mladějovice.

Původně kraj zkoumal sedmnáct dalších míst, kde by měřicí zařízení mohla stát. Díky ideálním podmínkám pro instalaci nakonec hejtmanství zvolilo silnice procházející zmiňovanými obcemi.

Krajský úřad se obává toho, že až stát zavede vysokorychlostní váhy na dálnicích a zpoplatní některé úseky silnic 1. třídy, začnou přetížené kamiony jezdit pro krajských cestách 2. a 3. třídy.

„Nejde nám o trestání nebo pokutování slušných řidičů, ale musíme ochránit naše cesty před přeloženými nákladními auty. Do oprav silnic ročně investujeme stovky milionů korun a nechceme, aby nám je přetížené náklaďáky ničily,“ dodal,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Příští rok hejtmanství připraví projektovou dokumentaci. S instalací vah začne hned poté, co potřebné formality vyřídí. (red)

Ilustrační foto: olkraj.cz

Poslat nový komentář