Chodníky na náměstí Spojenců rozzářily barvy

Chodníky na náměstí Spojenců rozzářily barvy
ilustrační foto
Další fotky: 
Chodníky na náměstí Spojenců rozzářily barvy

Zábavu přímo na chodníku si děti užijí na náměstí Spojenců. Nápad namalovat na chodník zábavné herní prvky se ukázal jako skvělý. Nikomu nebude překážet a děti si užijí spoustu legrace.

„K tomuto nápadu jsem se dostala zcela náhodou a musím říci, že mě velmi oslovil. Jde o jednoduchou formu, která zcela jistě děti potěší a zaujme, a rodiče si mohou užít při procházkách chvilku klidu,“ uvedla pro PvNovinky náměstkyně primátora Milada Sokolová. A o co vlastně jde?

„Na chodník se namaluje série stálobarevných herních prvků jako například skákací panák, balanc na moři se žraloky, různě klikaté trasy a podobně, které děti procházejí. Zmíněné prvky vlastně utvoří souvislý herní okruh. Pro realizaci jsme vytipovali náměstí Spojenců, které nedávno prošlo revitalizací a je tam právě pro tento typ zábavy výborné prostranství,“ popsala náměstkyně Milada Sokolová s tím, že nejdříve bude takto „pomalována“ jen část chodníku a podle reakce veřejnosti se buď v záměru bude či nebude pokračovat.

Zatím se však tato iniciativa setkává s vesměs kladnými reakcemi. Na sociálních sítích lidé navrhují další lokality, kde by podobné herní prvky na chodníku uvítali. Některé z nich však zřejmě nepřicházejí do úvahy. „Smetanovy sady leží v památkové zóně, tam bychom se asi střetli s památkáři. Kolářovy sady jsou zase víc pro sportovní aktivity a nebylo by zrovna vhodné, aby se běžcům či bruslařům děti pletly pod nohy. Ale je spousta dalších míst, kde by se tyto herní prvky daly uplatnit,“ poznamenala Milada Sokolová s tím, že zájem projevili například i obyvatelé Vrahovic.

„Moc se mi ten nápad líbí. A hlavně rychlost, s jakou došlo k jeho realizaci. Je vidět, že když je dobrá vůle, jde skoro všechno. A v poslední době se v Prostějově daří dobré nápady naplňovat,“ pochvalovala si kolemjdoucí paní, která sledovala malování barevných panáků na chodník. (ok)

Zdroj a foto: MMPv

Komentáře

Nápad je to dobrý, ale bezpečné to moc není. Po tom okruhu jezdí děti na kolech, koloběžkách a bruslích. Je to jen otázka času kdy tam dojde k nějakému úrazu.

Poslat nový komentář