Příběhy klokánkových dětí. Chlapečky mlátily, sestřičku mučily. Matka i babička

Příběhy klokánkových dětí. Chlapečky mlátily, sestřičku mučily. Matka i babička
ilustrační foto

Šťastná rodina a náruč milující mámy by měly být samozřejmostí. Bráchové Pepíček (6) a Tomášek (3) ale takové štěstí neměli. Jejich matka i babička je surově bily. Ještě mnohem víc ale obě ženy týraly starší sestřičku obou chlapců. Dívenku nutily pít ze záchodové mísy a genitálie jí pálily cigaretami.

Děsivý případ byl odhalen když bylo holčičce pět let. Dívenku ženy mučily hlady a žízní, bily ji kabelem, spát musela na podlaze a pít ze záchodové mísy.

Genitálie měla popálené od cigaret, rány jí hnisaly, ve vlasech měla jizvy a v obličeji čerstvé i starší modřiny. Při odebrání a umístění do diagnostického ústavu byla holčička na kost vyhublá, v pěti letech vážila méně než tříleté batole! Týrání naštěstí odhalila učitelka v mateřské škole – a začal soud!

„Týrání bylo dlouhodobé, jeho následky si ponese oběť i do budoucna. Dívka má poruchu imunity a jater, trpí chudokrevností, jizvy na genitáliích mohou ovlivnit jejich funkci v budoucnu. Psychické dopady jsou nezměrné,“ popsala tehdy soudkyně.

Trestní stíhání však probíhalo nevazebně a v péči obou žen byly po celou dlouhou dobu naprosto nepochopitelně ponechány i obě mladší děti, tehdy čtyřletý Pepíček a několikaměsíční Tomášek!

Kluky z naprosto nevyhovujícího prostředí vysvobodil až nástup trestu obou žen, které byly odsouzeny na 4,5 a 3,5 roku vězení. Chlapci pak putovali do zařízení pro ohrožené děti Klokánku.

Čtrnáctiměsíční Tomášek nebyl schopen bez opory ani sedět, byl apatický a bledý. Pepíček vyprávěl, jak byl bit a jak máma týrala sestřičku. Jeho hlavní starostí bylo, aby se nemusel vrátit k mámě, opakovaně sděloval, že »je to tam hnusný a bijou mě.

V Klokánku starostlivé »tety« kluky doslova vypiplaly a oni si konečně mohli užívat radostné a klidné dětství. A našla se pro ně i nová náhradní rodina, kam oba spokojeně odešli. Podle vedení Klokánku to byla oboustranná láska na první pohled. (red)

Ilustrační foto: pixabay.com

Poslat nový komentář