Tip na výlet. Exkurze v Palírně U Zeleného stromu

Tip na výlet. Exkurze v Palírně U Zeleného stromu
ilustrační foto

Patříte mezi ty, kteří se tu a tam rádi nechají zlákat hřejivou chutí whisky? A zajímá vás, jak se takový destilát vyrábí? Máte štěstí! Prostějovská Palírna U Zeleného stromu totiž nabízí komentovanou prohlídku, díky které můžete nakouknout pod pokličku výroby a zjistit, jak vznikají například české whiskové destiláty.

Palírenství má u nás bohatou historii. Palírna U Zeleného stromu byla v Prostějově založena už v roce 1518. Během své historie zažila vzestupy i pády, ale je v nepřetržitém provozu už více než 500 let a dnes ji vlastní český majitel. Proto si dokázala udržet vysoký standard. S jejími výrobky se můžete setkat po celé republice, ale také ve dvaceti zemích pěti světových kontinentů.

Mezi nejznámější značky patří„česká whisky“ Stará žitná myslivecká, Vodka Blend42 či Hanácká vodka.

Exkurzní trasa, která byla návštěvníkům zpřístupněna již počátkem 90. let, nabízí mimo jiné možnost podívat se do stáčírny, historické části plné dobových artefaktů a v neposlední řadě také do rozsáhlých sklepních prostor označovaných jako sklepní hospodářství.

V původních sklepích mají návštěvníci možnost prohlédnout si dubové sudy, soudky a kádě, kde lihoviny zrají a získávají svůj nezaměnitelný charakter. „Návštěvníky postupně seznámíme s jednotlivými fázemi výroby a dáme jim nahlédnout pod pokličku toho, jak tradiční české nápoje whiskového typu a další destiláty či lihoviny vznikají. Okruh, který končí ochutnávkou našich výrobků v nově zmodernizované výstavní místnosti Distillery Kleiner, zabere přibližně 60 minut, v závislosti na velikosti skupiny a individuálním zájmu návštěvníků,“ popisuje Michal Šoman, výrobní ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Prohlídka je možná celoročně, návštěvnici za ni zaplatí od 120 do 250 korun, podle zvoleného rozsahu degustace. (red)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář