Ztratil se vám pes? Hledejte ho ve Voříšku!

Ztratil se vám pes? Hledejte ho ve Voříšku!
ilustrační foto

Víc než nenápadně proběhlo výběrové řízení na poskytovatele jedné ze služeb. Od 1. ledna 2020 putují zatoulaní a nechtění psi do útulku v Čechách pod Kosířem. Město Prostějov na to ale upozornilo až 10. ledna na svých webových stránkách.

„Na FB olomouckého útulku jsem našla psy, kteří byli začátkem roku převezeni do útulku v Čechách pod Kosířem. Pokud je Prostějov teď vozí tam, bylo by dobré o tom veřejnost informovat,“ napsala PvNovinkám ve středu Jana Musilová.

O vyjádření jsme požádali prostějovský magistrát. „Město má nyní uzavřenou smlouvu na zajištění péče o odchycené psy na území města Prostějova s útulkem v Čechách pod Kosířem. Službu vykonává od 1. 1. 2020 do 31. 12. 2021 Nadační fond Voříšek za celkovou cenu 768 000 Kč, jedná se o částku za 24 kalendářních měsíců," sdělila PvNovinkám mluvčí Jana Gáborová.

V předchozích dvou letech (2018 – 2019) zajišťovala službu Liga na ochranu zvířat ČR místní organizace Olomouc za celkovou cenu 1 012 334,40 Kč, jednalo se opět o částku za 24 kalendářních měsíců.

„Přesný text smlouvy včetně finanční úhrady za službu je zveřejněn na webových stránkách města -veřejné zakázky, Zajištění péče o odchycené psy na území města," dodala mluvčí. (ber)

Ilustrační foto: MPPv

Poslat nový komentář