Zářivý poklad. Městská knihovna v Prostějově

Zářivý poklad. Městská knihovna v Prostějově
ilustrační foto

Prostějovští občané mají poklad v Prostějově a někteří ho ještě nenašli.Kdo zavítal do městské knihovny (a byly nás tisíce) jistě mi dají za pravdu,že tato příspěvková organizace je takovým pokladem v Prostějově.

Všichni pracovníci a opravdu všichni pod vedením ředitele A. Procházky udělali z tohoto místa nepředstavitelnou studnici vědomostí pro ať děti, studenty až po důchodce.Již delší dobu navštěvuji toto nádherné místo (sice malé) ,ale o to hřejivější. V dřívějších létech se uvažovalo, že knihovna bude přemístěná do větších prostor, ale nikdy k tomu nedošlo. Pracovníci knihovny zaťali zuby a udělali z této knihovny takový malý ráj v Prostějově. Kdybych měl vypisovat co všechno dělají, co poskytují, tak by mně ani dvě stránky v novinách na to nestačily.To si však každý může vyhledat na internetu a bude mile překvapen. Je toho hodně. A teď to podstatné. Hlavním pokladem v knihovně jsou její pracovníci. Ať se dostanete do jakékoliv část knihovny, do jakého oddělení, setkáte se zde vždy s milými, ochotnými, usměvavými, odbornými pracovníky knihovny. A v tom spočívá to kouzlo naší knihovny, to je ten poklad, který zde máme.

Je potřeba za nás čtenáře všem poděkovat, že tento poklad máme právě v Prostějově. Kdo ještě tam nenašel cestu měl by to hned udělat. Neví o co přichází a že studnice moudrosti je právě zde. Pane řediteli, máte vynikající kolektiv, ale to vy jistě víte. Děkujeme.

Za stovky návštěvníků knihovny A. Dušek.

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář