Příběhy klokánkových dětí. Daněček žil v jedné místnosti

Příběhy klokánkových dětí. Daněček žil v jedné místnosti
ilustrační foto

Daneček se narodil velmi mladé mamince a mladému tatínkovi, který rodinu, krátce po narozeni dítěte, opustil. Daneček trávil první rok svého života zavřený v jedné místnosti, až na tento stav upozornili sousedé. Proti matce bylo zahájeno trestní stíhání pro týrání svěřené osoby. Danečka pak už nikdy neviděla.

Daneček se poprvé ocitl v Klokánku, kde strávil půl roku svého života. Pak si ho zde, se souhlasem úřadů, vyzvedl tatínek a odvezl jej do Anglie. Péči o dítě ale nezvládal a v Anglii hrozilo že mu bude odebrán a umístěn v rámci anglického systému sociální péče. Otec jej proto raději |dovezl do Čech, zpět do Klokánku.

Daneček byl velmi divoký, obtížně zvladatelný, trvalo delší čas, než se celkové zklidnil a stal se z něj šikovný, zvídavý chlapec. Matka syna nikdy nenavštívila, naopak sem umístila své další dítě. Otec se o syna zajímal jen málo. Když se rozhodovalo o tom, co bude s dětmi z Klokánku, jehož budova se prodávala, rozhodla se „klokánči teta“, že se bude starat o Danečka nastálo. Soud i sociální úřady rozhodnuti „klokánčí tety“ i přání chlapce podpořily. Nyní Daneček žije v pěstounské péči a má se moc dobře. Nastoupil do první třídy, kde má výborné výsledky.

Všichni jsou na něj pyšní. Jeho život začal nepěkně, od té doby je ale jen hezčí a hezčí. Držme mu

palce, ať je to tak i dál. (red)

Ilustrační foto: pixabay.com

Poslat nový komentář