Chřipka útočí. I na Prostějovsku

Chřipka útočí. I na Prostějovsku
ilustrační foto

K 27. 1. 2020 v Olomouckém kraji evidují hygienici čtyři případy chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, z toho jeden případ úmrtí.

První a zatím jedinou oběť si chřipka vybrala minulý týden. „Šlo o staršího pacienta, který měl chronické onemocnění a chřipka dramaticky zhoršila jeho zdravotní stav,“ uvedla vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Barbora Hanáková.

Nemocnost je v prostějovském regionu druhá největší v Olomouckém kraji. Dosáhla 1815 nem ocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, více má jen region Jesenicka, kde je 1 922 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Dne 24. ledna vyhlásila Nemocnice Prostějov zákaz návštěv na interním oddělení a oddělení LDN až do odvolání. Podle tiskové mluvčí nemocnice Radky Miloševské je případná nutná návštěva pacienta řešena individuálně po domluvě s ošetřujícím lékařem. „Jde o preventivní opatření, jehož platnost bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace,“ doplnila mluvčí.

„Vyhlášení omezení (regulace) či zákazu návštěv v nemocnicích a jeho následné odvolání je v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení (po zvážení aktuální epid. situace, proočkovanosti obyvatel, pacientů, návštěv a personálu, atd.),“ konstatovala Hanáková. (ber)

Ilustrační foto: pixabay.com

Poslat nový komentář