Bývalý ředitel ZŠ Horáka doplatil na řadu pochybení

Bývalý ředitel ZŠ Horáka doplatil na řadu pochybení
Foto ber

Ivana Pospíšila odvolala ve středu  z vedoucího pracovního místa ředitele Základní školy Prostějov, ul. Dr. Horáka 24, rada města. Pro závažné porušení zákonem stanovených povinností a neplnění právních povinností mu byla navíc doručena výpověď z pracovního poměru.

K již dříve objeveným podivnostem s fakturami za nadměrnou spotřebu energií přibyly další. „Ivan Pospíšil porušil a zároveň neplnil právní povinnosti ředitele ZŠ zejména při správě majetku školy a při vedení její účetní evidence,“ uvedla na čtvrteční tiskové konferenci  náměstkyně primátora Ivana Hemerková.  Podle jejích slov šlo mimo jiné o porušení rozpočtové kázně, kdy škola překročila spotřebu energie o 985 093 korun. „Další závažnou skutečností je fakt, že za sběr měla v letech 2008 až 2013 škola dostat 303 317 korun, na účet ale přišlo 34 051 korun, a to až 19. 2. 2014,“ dodala Hemerková s tím, že škole bývalý ředitel způsobil celkově škodu za 1 254 359 korun. Dalším ze závažných pochybení byla i skutečnost, že na základě fyzických inventur provedených kontrolním oddělením byly zjištěny rozdíly ve stavu evidovaného a inventarizovaného majetku, který ve škole chybí. „Zaměstnanci zařazení do organizačního útvaru školní jídelny měli v roce 2013 se zaměstnavatelem uzavřeny souběžně dvě pracovní smlouvy na činnosti stejně druhově vymezené, navíc jim zaměstnavatel neproplácel příplatky za práci v noci a ve dnech pracovního klidu,“ podotkla Hemerková.

Ivana Pospíšila tak rada odvolala z postu ředitele. Jeho nástupcem se stala statutární zástupkyně Mgr. Pospíšilová. Ta rovněž Ivanu Pospíšilovi předala výpověď.

„Vzhledem ke skutečnosti, že všechny materiály má v dispozici policie, která případ vyšetřuje, nejsme v této chvíli kompetentní se k případu vyjadřovat,“ konstatoval primátor Miroslav Pišťák. Podle jeho slov v této chvíli není možné ani přesně stanovit škodu, kterou bývalý ředitel škole způsobil.

Rada rovněž vyhlásila konkurz na obsazení místa ředitele školy ZŠ Horáka. (ber)

Komentáře

Zavřít ho za všechny hajzloviny, co udělal. Stejně tak za jeho nebetyčnou arogantnost!!!

.....no  schvááálně-na jakém lepším a  lépe  placeném postu  se  Ivánek ocitne?............

Konečně se první fáze podařila... Teď už jen můžeme doufat v to, že policie a soudy vse dotahnou do konce a dojde i na trestní postih..... 

Poslat nový komentář