Hravý ekoden na ZŠ E. Valenty

Hravý ekoden na ZŠ E. Valenty
ilustrační foto
Další fotky: 
Hravý ekoden na ZŠ E. Valenty
Hravý ekoden na ZŠ E. Valenty

V pátek 3. 6. 2016 jsme na naší škole uspořádali soutěžní dopoledne s ekovýchovným zaměřením. V letošním školním roce jsme se zapojili do celoroční kampaně LitterLess „Lisuj všechny PETky“. Kampaň v ČR organizuje v rámci programu Ekoškola Sdružení Tereza, cílem je předcházení nebo minimalizování vzniku odpadů ve škole.

Starší žáci naší školy s úspěchem třídí skoro všechen odpad (papír, plasty, sklo, staré baterie a elektrozařízení, stará světelná tělesa, tonery do tiskáren a kopírek, starý olej), zaměřili jsme se tedy na výchovu našich nejmladších žáků 1. tříd. Osmáci si připravili devět zajímavých a hravých soutěžních stanovišť na téma třídění odpadů. Děti sportovaly při štafetách, skládaly pexeso, písmenkovou hrou sestavovaly známé názvy předmětů, skládaly čepice a lodičky ze starých novin, u pocitové stezky si vyzkoušely poznávat svět bez zraku, ve škole na chodbách trénovaly lisování PET lahví v našich nových lisech.

Dopoledne se díky aktivitě a snaze žáků 7.A, 8.A a pořadatelů z 8.B úspěšně zakončilo na naší školní ekozahradě, dokonce vysvitlo i sluníčko.

Radomír Palát

Poslat nový komentář