Halloweenský týden na ŽS E. Valenty

Halloweenský týden na ŽS E. Valenty
Foto ZŠ E. Valenty
Další fotky: 
Halloweenský týden na ŽS E. Valenty

Před podzimními prázdninami si žáci ZŠ Valenty užili nefalšovanou halloweenskou atmosféru. Vše začalo v pondělí soutěží o nejkrásnější dýni. Žáci přinesli dýně, které spolu se svými rodiči vytvořili. Sešlo se 109 nápaditě nazdobených dýní, které vyzdobily vstupní prostory školy. Bylo opravdu těžké vybrat ty nejkrásnější! Porota složená ze zaměstnanců školy a žáků si s tím však poradila.

Ve středu 25. 10. 2017 propukl ten pravý halloweenský ruch plný masek a soutěží. Pro namaskované žáky 1. až 3. tříd byly v tělocvičnách nachystány různé dovednostní úkoly, které si pro ně nachystala „strašidla“ z 9. B. Soutěžilo se v disciplínách jako děsivá dráha, halloweenské kreslení na slepo, famfrpál, krvavý žaludek, jízda na koloběžce, strašidelné plechovky nebo přines dýni. Z každého ročníku byly také vyhlášeny nejlepší masky.

V prostorách družiny si žáci z 9. A spolu s paní učitelkou Kovářovou, Žváčkovou a Šlahařovou připravili anglický Halloween pro 4. třídy. Čtvrťáky čekaly anglické soutěže a pracovní listy v angličtině, které žáci po skupinkách absolvovali. Některé aktivity byly jednodušší, u jiných se žáci trochu zapotili. Vše ukončil rej masek a byly vyhodnoceny ty nejnápaditější.

Podle reakcí dětí, rodičů i učitelů se celý halloweenský týden vydařil a už se těšíme na další školní akce, které si žáci s učiteli připraví.

PhDr. Jitka Šehlíková, učitelka

 

Poslat nový komentář