Jedinečný cukr. Vyčistí skvrny od trávy a pomůže proti zahradním škůdcům

Jedinečný cukr. Vyčistí skvrny od trávy a pomůže proti zahradním škůdcům
ilustrační foto pixabay.com

Cukr můžete, kromě slazení nápojů a pokrmů, využít také při úklidu nebo na zahradě. Tady od nás máte několik receptů.

1. Pomocník v boji s mravenci

Stačí ho smíchat s práškem do pečiva v poměru 1:1 a touto směsí posypat místa, kde se mravenci nejčastěji objevují. Aby byl celý proces úspěšný, je potřeba ho po několika dnech zopakovat.

2. Ověřený lapač much a vos

Stačí v hrnci smíchat 100 g cukru (nejlépe třtinového), 2 hrnky mléka a 60 g mleté pálivé papriky. Vše za občasného míchání 10 minut povařte a po vychladnutí přelijte do malých mističek a rozmístěte po místnosti.

3. Hubí háďátka

Háďátka často napadají zeleninu i okrasné rostliny. Stačí zeminu smíchat s cukrem, doporučená dávka je 1 kg cukru na 12 m². V zemině se často nacházejí mikroorganismy, které se živí právě glukózou. Díky cukru zvýší svoji aktivitu a háďátkům nedají žádný prostor.

4.  Hubí plevel

Posypte trávník krupicovým nebo moučkovým cukrem a důkladně ho zalijte. Druhou možností je vytvoření zálivky (0,5 kg cukru:40 l vody), kterou trávník postříkáte.

5. Vyčistí skvrny od trávy

Ověřeným receptem je smíchaní cukru s teplou vodou a následné vymíchání do husté kašičky, kterou stačí nanést na skvrnu a nechat pár hodin působit. Následně stačí daný kus oblečení klasicky vyprat v pračce.

6. Prodlouží životnost řezaných květin

Cukrový roztok dokáže prodloužit jejich životnost o několik dní. Stačí smíchat 3 lžíce cukru, 1 lžíci bílého octa a 1 l teplé vody, důkladně rozmíchat a nechat vychladnout. Studený roztok nalijte do vázy s květinou. Ocet se postará o likvidaci bakterií a cukr dodá zeleni potřebnou výživu.

7.  Vyčistí mlýnek na koření i kávu

Do mlýnku nasypete několik lžic cukru a pomelte. Cukr vymele všechny nečistoty, které se dříve nepodařilo vyčistit. Po pomletí stačí mlýnek otřít suchým hadříkem. (ber)

Poslat nový komentář