Winter Survival 2018. Bojují i prostějovští stodvojkaři

Winter Survival 2018. Bojují i prostějovští stodvojkaři
Foto Winter Survival

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 se v Jeseníkách koná 24. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018. Ve vytrvalostním víceboji simulujícím činnost tříčlenných vojenských hlídek v zimním horském terénu bojuje i družstvo průzkumníků z 102.pzpr. Čtyřdenní závod pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany.

Prostějovský tým ve složení Pavel Koruňák, Jiří Foltys a Martin Jansa je po druhém dni bojů na třináctém místě z dvaadvaceti družstev. 

Závod je v podmínkách české armády nejnáročnější zimní sportovní soutěží, která zahrnuje adrenalinové „outdoorové“ disciplíny sportovního charakteru, prvky ze speciální tělesné přípravy a bojové aktivity malých skupin v horském prostředí. Letošního ročníku se vedle příslušníků české armády účastní vojáci z Belgie, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny. Z AČR byla na mistrovství nominována družstva z pozemních sil, vzdušných sil, agentur MO, vojenských škol a Vojenské policie. Soutěžit bude celkem dvacet armádních družstev-hlídek a letos poprvé také dvě družstva z Policie ČR, a to ze zásahových jednotek Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Dohromady dvaadvacet týmů. 

Tak držme klukům pěsti! (Zdroj Winter Survival 2018)

 

Poslat nový komentář