Autorka bestselerů věnovala nadačnímu fondu speciálů 10 tisíc

Autorka bestselerů věnovala nadačnímu fondu speciálů 10 tisíc
ilustrační foto

 

Monika Maratová je autorkou veleúspěšných knih, thrillerů Smrtící odkaz a Volavka. Autorka, která se netají tím, že ve svých knihách čerpá z prostředí prostějovských vojenských speciálů, předala v pondělí 10. února jejich nadačnímu fondu šek na 10 tisíc korun, výtěžek z prodeje Volavky.

Slavnostní předání se uskutečnilo v Síni tradic speciálních sil, kde od spisovatelky šek převzali velitel 601. skupiny speciálních sil Karel Řehka a předseda správní rady nadačního fondu Vladimír Ganzar. „Daru paní Maratové, která je naší velkou příznivkyní, si velmi vážíme,“ sdělil Vladimír Ganzar s tím, že spolu s šekem dorazily na účet nadace i finanční prostředky.

S Nadačním fondem "601. skupiny speciálních sil generála Moravce" spolupracuje Monika Maratová od října 2013. Důvod je podle ní velmi prostý. „V thrilleru Volavka jsou elitní prostějovští speciálové téměř v hlavní roli – hlavní hrdina Petr Teffler prošel jejich výcvikem – tak si říkám, že je dobře, pokud prodej knihy pomůže nadačnímu fondu, který se 601. skss přímo souvisí,“ sdělila PvNovinkám spisovatelka, která už má hotovou třetí část trilogie. I ona bude souviset s prostředím vojenských speciálů. (ber)

Poslat nový komentář