Mladí barmani měli v Prostějově opět svůj den

Prostějovští studenti v akci
Prostějovští studenti v akci
Další fotky: 
Mladí barmani měli v Prostějově opět svůj den
Mladí barmani měli v Prostějově opět svůj den
Mladí barmani měli v Prostějově opět svůj den

Sedmatřicet amatérských a devatenáct profesionálních barmanů se zúčastnilo Hanáckého poháru. Soutěž v míchání alkoholických nápojů ve středu pořádalo už po patnácté  Střední odborné učiliště obchodní Prostějov. 

Hanácký pohár je tradiční soutěž v míchání nápojů juniorů i profíků, kterou škola pořádá pod záštitou Rady města Prostějova a za významné podpory Granette & Starorežná Destilleries a.s., České barmanské asociace a mnoha dalších sponzorů. Na pódiu velkého sálu Společenského domu se o vítězství v Hanáckém poháru utkali adepti barmanského řemesla z víc než dvacítky škol z celé republiky. Za sedm minut čistého času museli připravit a umíchat nápoj podle vlastního receptu, do kterého museli zařadit některý z výrobků prostějovské Granette & Starorežná Destilleries a.s.. Nápoje různých barev, chutí a nápaditých názvů hodnotila odborná porota a ochutnávaly celebrity nejen z Prostějova.

„Naši školu zastupovala trojice šikovných žáků učebního oboru číšník, kteří už mají zkušenosti s podobnými soutěžemi. Hanácký pohár je nejen soutěž, ale celková prezentace školy,“ uvedl ředitel Milan Soukup. Prostějovské učiliště se prezentovalo i dalšími učebními obory, v doprovodném programu nechyběla módní přehlídka nebo taneční vystoupení.

Prostějovští adepti barmanského mistrovství Lucie Dokoupilová, Lucia Adamcová a Tomáš Musil si nevedli špatně, nejlépe se umístil Tomáš. „Je to moje pátá soutěž v průběhu půl roku. Kromě barmanské soutěže to bylo ještě v oboru sommelierství, příprava dezertů nebo servis sektu. Na učiliště jsem šel s tím, že budu barmanem. V tomto oboru už je ale docela dost narváno, teď mě víc láká právě ten sommelier. To je docela dobrá odbornost, k dokonalosti je potřeba se propít. Moc jsem toho ještě nestihl, teď zkoumám červené víno,“ rozpovídal se Tomáš. Barmani jsou tak trochu showmani a nutno přiznat, že Tomáš má k tomuto oboru docela vlohy. Pokud dozraje jako to vínko, bude z něj podle slov jeho učitelky a mistrové i výborný sommelier.    

(jap)

Poslat nový komentář