Den integrovaného záchranného systému v Lázních Slatinice

Poslanec Pavel Holík (vpravo) v roli záchranáře
Poslanec Pavel Holík (vpravo) v roli záchranáře
Další fotky: 
Ukázce jízdní policie přihlížely davy návštěvníků
Seskok parašutistů Dukly Prostějov
Nízký přelet bitevního vrtulníku Mi-24
Vojáci umožnili dětem sednout si do kokpitu
Poslanec Roman Váňa učil, jak správně provádět masáž srdce
Slavnostní ocenění celoroční práce policistů Olomoucka
Ukázka zásahu záchranářů po těžké dopravní nehodě

V úterý 26. června se v prostorách Lázní Slatinice uskutečnil Den integrovaného záchranného systému. Divákům byla vedle činnosti IZS prezentována také práce složek ministerstva obrany. Akce se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Michaela Fischera.

Dne IZS ve Slatinicích se účastnili další významní hosté. A někteří se zapojili "do práce." Tak se mohli návštěvníci stánku první pomoci setkat s poslancem Romanem Váňou, který předváděl zájemcům, jak správně provádět masáž srdce. Pavel Holík, poslanec za Prostějovsko, se zase vrátil do minulých let, kdy byl ředitelem prostějovské záchranky. Byl šéflékařem osádky sanitky při ukázce zásahu po těžké dopravní havárii. Ostatně Pavel Holík, jak nám prozradil, si kontakt s medicínou zachovává i dnes, kdy působí v parlamentní politice. Ve svém volnu pracuje jako anesteziolog v prostějovském nestátním zdravotnickém zařízení a externě se věnuje i profesi lékaře záchranné služby v sousedním kraji.

V průběhu dne mohli návštěvníci shlédnout různé typy divácky atraktivních ukázek, na závěr odměnili všechny účastníky velkým potleskem. Z více než tisíce diváků měli radost pořadatelé, kterým byli pracovníci společnosti Lázně Slatinice. "Takovou akci pořádáme poprvé. Nápad vznikl před rokem, když jsme tady měli na dětském dnu vojáky, kterým se staráme o pomník obětem nehody vrtulníku, který havaroval v roce 1998 nedaleko Slatinic. Slovo dalo slovo, vznikla úžasná parta nadšenců, která stojí za celým programem," uvedl Tomáš Vysloužil, pracovník marketingu Lázní Slatinice. Program byl opravdu bohatý, ve Slatinicích se představili parašutisté Dukly Prostějov, vojenští a jízdní policisté, hasiči, záchranáři, pyrotechnici a psovodi. Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout třeba bitevní vrtulník, vyzkoušet si simulátory dopravních nehod, ale také si zasoutěžit. Den podtrhla slavnostní akce, při které byli krajském policejním ředitelem oceněni nejlepší policisté Olomoucka.

(red)

Poslat nový komentář