Princezny přispěly na dobročinný účel

Princezny přispěly na dobročinný účel
ilustrační foto

Léto s princeznou – tak nazvala pořádající Agentura Seja z Bohuslavic zábavnou princeznovskou show, na kterou se v sobotu 28. července sjely do Rakové u Konice desítky dětí a dospělých. Celodenní program zahájila soutěž o nejkrásnější princeznu, následovalo odpoledne plné soutěží, her a písniček a vrcholem byla dražba sluníček od významných osobností, jejíž výtěžek věnovali pořadatelé dětskému onkologickému oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci.

Do soutěže krásy MISS princezna se přihlásila dvacítka dívek. Princové se jaksi ostýchali, odvahu zasoutěžit si nenašel ani jediný. Zato princezny, ty si to užily. V porotě zasedl mimo jiné herec Jakub Zindulka známý jako vodník ve filmové pohádce Princezna ze mlejna, osobně pak tři nejkrásnější princezny dekoroval. Na princezny i všechny ostatní zájemce pak čekaly jen samé příjemné odměny. V pohádkovém kadeřnickém studiu vytvářely šikovné lazebnice fantastické princeznovské účesy a kočár tažený koňmi lákal k projížďkám po okolí. Ke společnému zpívání vyzvala Inka Rybářová s klaunem Rybičkou a do pohádky zabrousil ve svém vystoupení také zpěvák Vlasta Horváth se svoji skupinou, kteří nazpívali ústřední písničku v nové pohádce Nejkrásnější hádanka. Vyvrcholením programu byla diskotéka okořeněná dražbou sluníček od významných osobností. „Víc než půl roku jsme sbírali od významných osobností vlastnoručně namalovaná sluníčka nebo jiné obrázky či drobné dárky, které jsme vydražili ve prospěch dětského onkologického oddělení nemocnice v Olomouci,“ vysvětlila Jana Seifriedová z pořádající Agentury Seja.

Na programu Léto s princeznou se podílel také  Okrašlovací spolek města Prostějova, který přispěl finančně na zakoupení odměn pro soutěžící princezny. „S agenturou SEJA spolupracujeme už tři roky. Kromě Léta s princeznou podporujeme také soutěž pro děti Hanácký talent. Akce pro děti mají svůj smysl a jsou prospěšné,“ uvedla předsedkyně spolku Milada Sokolová.   

(jap) 

Poslat nový komentář