Prostějovští řidiči jsou alkoholici

Prostějovští řidiči jsou alkoholici
ilustrační foto

Nadsázku z titulku nabízejí výsledky namátkových policejních kontrol na silnicích Prostějovska. Vypadá to, že závislost na alkoholu je u některých tak velká, že se bez skleničky prostě neobejdou ani před řízením auta.

Pouze za jediný den - neděli 20. května - přistihli policisté při běžných kontrolách na Prostějovsku šest řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu. Jak informoval policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík, všechny tyto případy jsou řešeny v přestupkovém řízení.

K dalšímu, závažnějšímu případu alkoholu za volantem došlo včera, 21. května kolem půl čtvrté odpoledne. Mezi Konicí a Jesencem bylo kontrolováno vozidlo Volvo. Řidička nepředložila řidičský průkaz s tím, že jí byl zadržen hlídkou dopravní policie v Přemyslovicích, kde se stala účastníkem dopravní nehody. Hlídce předložila kopii potvrzení o zadržení řidičského průkazu. "Poté se žena podrobila dechové zkoušce, kdy jí byla naměřena hodnota 3,19 promile alkoholu v dechu. V současné době je řidička podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," dodal Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR.

(red)

Místo zločinu: 
Javascript is required to view this map.

Poslat nový komentář