Přes metylovou aféru rostou tržby prostějovské likérky

Přes metylovou aféru rostou tržby prostějovské likérky
ilustrační foto

Spojení tradiční prostějovské likérky Starorežná a sevročeského výrobce alkoholu Granette se nadále velmi dobře daří.

Ačkoliv se očekával úpadek tržeb všem výrobcům lihovin po loňské metylové kauze, společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries, jejíž velká část sídlí v prostějově, hlásí za prvních šest měsíců roku výrazně lepší ekonomické výsledky než v předešlém roce.

Meziroční prodej v objemu je na sto procentech, v tržbách dokonce na 104. Jak prozradil ředitel společnosti Pavel Kadlec, velmi dobře se daří značkové vodce. ,,Radost nám dělají především prodeje Vodky 42 Blended, která se oproti stejnému období předchozího roku prodává o 43 procent více,“ pochvaluje si Kadlec. ,,Řada Royal je na 150%, Režná na 110%. Lépe si vede i čtyřicetiprocentní Hanácký tuzemák a Stará myslivecká.“

Za úspěšným pololetím stojí nejenom dobré tržby v České republice, ale i stoupající vývoz. GSD se etablovala na trzích jižní Ameriky, Mexika, ale třeba i Polska či Turecka. Nyní se připravuje export do Číny.

 

A jak vypadají konkrétní čísla? ,,Jen na spotřební dani jsme v prvním pololetí roku zaplatili 349 milionů korun (oproti loňkým 334 mil.) a na DPH odvedli 71 milionů (v roce 2012 to bylo 64 milionů),“ uvedl Pavel Kadlec.

Poslat nový komentář