Od nehody ujel. Pronásledoval ho svědek události!

Od nehody ujel. Pronásledoval ho svědek události!
ilustrační foto
Další fotky: 
Od nehody ujel. Pronásledoval ho svědek události!
Od nehody ujel. Pronásledoval ho svědek události!

V sobotu 4. listopadu 2017 před půl desátou hodinou dopoledne došlo v křižovatce ulic Šafaříkovy a Olomoucké v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle předběžného šetření je ze způsobení dopravní nehody podezřelý řidič automobilu značky Mercedes-Benz. Ten do křižovatky proti dopravní značce “Dej přednost v jízdě“ vjel v době, kdy po hlavní komunikaci Olomouckou ulicí řídila šestatřicetiletá žena automobil typu Ford S-Max.

"Došlo ke střetu vozidel, při kterém byl Ford odhozen na obrubník komunikace, přičemž došlo k jeho poškození. Řidič Mercedesu na místě nezastavil a naopak z místa ujel. To se však nelíbilo sedmačtyřicetiletému svědkovi celé události a ujíždějící Mercedes-Benz začal svým vozidlem pronásledovat. Ujíždějící řidič ujel do ulice Budovcovy, kde vozidlo zaparkoval. Když vedle jeho automobilu zastavil i pronásledovatel, z místa opět ujel. Při tom poškodil zaparkovaný osobní automobil typu Ford Focus. Ani další pronásledování netrvalo dlouho, protože ujíždějící přejel pouze na náměstí Spojenců, kde vozidlo odemknuté zanechal a utekl. Pronásledovatel se ho pokusil doběhnout, to se mu však již nepodařilo," popsal situaci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že po nehodě byla preventivně vyšetřena jedna osoba. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun na vozidle Ford S-Max, na deset tisíc korun na vozidle Ford Focus a na dvacet tisíc korun na vozidle pravděpodobného viníka.

"Přestože policisté disponovali svědectvím poškozených a svědků, kamerovým záznamem z pronásledujícího vozidla a dalšími stopami, po podezřelém nemuseli pátrat. Ten se totiž, dle vlastních slov pod tíhou svědomí, následující den policistům přihlásil sám," dodal Kořínek. Jednatřicetiletý muž je pro své jednání nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Příčiny, okolnosti a míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Poslat nový komentář