Od nehody ujel, ale byl rychle vypátrán

Od nehody ujel, ale byl rychle vypátrán
Foto PČR
Další fotky: 
Od nehody ujel, ale byl rychle vypátrán
Od nehody ujel, ale byl rychle vypátrán

V sobotu 23. prosince hodinu před půlnocí došlo v křižovatce ulic 8. května, Tyršova a Příhon v Kostelci na Hané k havárii osobního automobilu značky Alfa Romeo. Řidič z místa ujel, vůz byl ale záhy vypátrán. 

"Dle výsledků dosavadního šetření měl řidič jedoucí od Prostějova zřejmě vlivem rychlé jízdy projet křižovatku rovně a vyjet mimo komunikaci. Při tom vozidlo přejelo přes obrubník a chodník pro chodce a vjelo na travnatou plochu. Tam porazilo jehličnatý strom a narazilo do kamenné zídky. Poté řidič vycouval zpět na komunikaci a z místa havárie ujel. Při couvání poškodil sloup veřejného osvětlení. Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na šestadvacet tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Přivolaní policisté po krátkém pátrání vozidlo vypátrali v garáži přibližně 700 metrů od místa havárie. Jednapadesátiletého majitele vozidla pak policisté zjistili nedaleko. Při podávání vysvětlení se muž k řízení automobilu a způsobení havárie přiznal. Podrobit se dechové zkoušce či odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem nebo jinými návykovými látkami však odmítl. "Dalším šetřením policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a automobil nemá platnou STK," dodal mluvčí. Pro své jednání je nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Za ty mu v případě prokázání viny hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel na dobu od jednoho roku do dvou let. (red)

 

Poslat nový komentář