Průmyslová zóna získá novou autobusovou točnu

Průmyslová zóna získá novou autobusovou točnu
ilustrační foto

Komplikace, které mají řidiči autobusů při zajíždění do ulic průmyslové zóny, má vyřešit nová točna. Firmy, které v této části města podnikají už magistrátu přislíbily výpomoc.

„Točna je nezbytností. Problémy městské hromadné dopravy musíme řešit. Řidiči autobusů zajíždí do úzkých uliček a nemají se kde otočit. Musí couvat a zbytečně tak vzniká zpoždění linek,“ nastínila náměstkyně primátora Alena Rašková. Dalším důvodem je, podle jejích slov, nutnost zajistit větší bezpečnost všech co v zóně pracují.

„Je tady stále více podniků a nové ještě vyrostou. Hrozí velké nebezpečí zranění, protože se zde pohybuje víc a víc lidí,“ doplnila na včerejším jednání zastupitelů Rašková. Magistrát se proto obrátil na všechny tamní firmy s žádostí o spolufinancování nové točny.

„V zóně působí asi sedmnáct firem a společného jednání se jich zúčastnilo osm. Potvrdili spoluúčast na financování,“ uvedla Rašková. Místo kde by točna měla vzniknout je v současnosti v majetku firmy Annahüte, která ho jako svůj vklad magistrátu daruje. Projektová dokumentace přijde městskou kasu na sedmdesát tisíc korun. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář