Pokuty se nerozdávaly, herny vyhlášku respektují

Pokuty se nerozdávaly, herny vyhlášku respektují
ilustrační foto

 

Od 1.ledna 2014 je v platnosti nová vyhláška č.5/2013, která stanovuje opatření k omezení některých sázkových her, loterií a jiných podobných her.  Majitelé provozoven, kde jsou umístěny výherní automaty, museli odstranit světelné a neonové reklamy a jackpoty. Měli na to půl roku.

„Další povinností je zneprůhlednění skleněných výloh, vstupů, oken a jiných otvorů provozoven tak, aby nebylo umožněno nahlížet do vnitřních prostor provozovny do místností, kde jsou provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry,“ konstatovala strážník Jana Adámková. Problémem ovšem je, že zaslepená okna jsou polepena právě foliemi s reklamou na zmíněné herny. Na „Áčkách“ reklamních zařízeních nesmí být uvedena reklama na alkoholické nápoje ke hře zdarma, se slevou, včetně reklamy na jakékoliv benefity.

Strážníci okrskové služby provozovatele v uplynulém roce na novou vyhlášku upozornili. „V současnosti provádíme kontroly, jak je vyhláška dodržována. Zatím jsme nenašli žádného hříšníka,“ dodala Adámková. Není divu, provozovatelům hrozí za správní delikt postih až ve výši 200 tisíc korun. (red)

Poslat nový komentář