Ukradl před domy třiasedmdesát ocelových roštů!

Ukradl před domy třiasedmdesát ocelových roštů!
Až pět let vězení hrozí pachateli krádeží ocelových roštů

Krádeží všeho kovového, co se dá zpeněžit ve sběrnách druhotných surovin, každým dnem přibývá. Podle četnosti se dá usuzovat na to, že se jedná už o fenomén, který nabývá prvků organizovaného zločinu. Mizí kanálové poklopy a další prvky z barevných kovů. 

V době od 24. ledna od odpoledních hodin do 25. ledna odpoledne odcizil dosud neznámý pachatel ze dvora domu na Vojáčkově náměstí v Prostějově tři železné poklopy. Svým jednáním způsobil pachatel celkovou škodu nejméně deset tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta. 

Někdy v noci na 26. ledna vnikl dosud neznámý pachatel na pozemek rekreační chaty v oblasti obce Žárovice. Odcizil měděné okapové svody, měděné střešní žlaby, kovový řetěz a další měděné věci. Svým jednáním způsobil pachatel celkovou škodu nejméně 11.700 Kč. Za trestné činy krádež a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta. 

Policisté se snaží, seč můžou, ale odhalit takové pachatele je nesnadné. V posledních dnech se jim však podařilo odhalit pachatele krádeží ocelových roštů, které mizely před domy v různých lokalitách města Prostějova. "Z trestného činu krádež byl obviněn šestačtyřicetiletý muž z Prostějova. Uvedený muž je obviněn z celkem sedmnácti skutků majetkové trestné činnosti, a to krádeží ocelových roštů, které se nacházely před obytnými domy v různých lokalitách města Prostějov," informoval Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR Prostějov. Pachatel odcizil celkem 73 (!) ocelových roštů. Svým jednáním způsobil celkovou škodu bezmála 54 tisíc korun. Za trestný čin krádež může být obviněný muž v daném případě potrestán odnětím svobody až na pět let.

(red) 

Poslat nový komentář