Orli zvládli postup do semifinále

Trenér Zbyněk Choleva. Ilustrační foto
Trenér Zbyněk Choleva. Ilustrační foto

V pátek nastoupili prostějovští basketbalisté do třetího čtvrtfinálového utkání proti Ostravě. Jediné vítězství je v tu chvíli dělilo od postupu do semifinále, s tímto vědomím také do duelu pod domácími koši vstupovali. A ani tentokrát se nenechali překvapit, čtvrtfinálový seriál dotáhli do vítězného konce a jsou v semifinále. 

Stejně jako v předchozích dvou zápasech se Orli poměrně rychle dostali do vedení, které zpečetil skvělou střelou z dálky Peterson. Druhá čtvrtina už nebyla ze strany domácích tak jednoznačná, hostující Ostrava se vzchopila a držela zpočátku krok. Nebezpečně snížila skóre a teprve potom se probrali i prostějovští střelci a odrazili nebezpečný nápor soupeře. Hra se postupně stabilizovala a Orli v klidu dohráli první půli utkání. Další části utkání byly poměrně vyrovnané, Orli si udržovali stále své vedení, zápas dovedli do vítězného konce a získali třetí bod ve čtvrtfinálové sérii. 

 

BK Prostějov - NH Ostrava 90 : 71 (30:15, 49:37, 71:56)

Sestava a střelba BK Prostějov: 

Smith 16, Gadri-Nicholson 15, Peterson 15, Slezák 12, Švrdlík 11, Venta 9, Pandula 7, Bratčenkov 3, Pelikán 2, Bohačík 

střelba 3b.: 21/8:18/7, střelba 2b.: 44/26:50/22, TH: 17/14:8/6, doskoky: 34:30, chyby: 17:18,

nejlepší hráč: Travis Peterson

 

„Jsem moc rád za dnešní vítězství a za postup do semifinále. Jsme v semifinále a to je hlavní. Myslím si, že jsme po celou dobu série byli lepší a v každém zápase jsme se mohli opřít o velmi silnou první čtvrtinu, což platí i pro dnešek. Pak jsme sice trochu polevili v koncentraci, ale náskok a vedení jsme udrželi, přičemž v závěru jsme dokonce naše vedení ještě navýšili. Bohužel jsme dnes nebyli tak důslední na doskoku, ale to souvisí s koncentrací. Pevně věřím, že nasazení a energie z prvních dvou zápasů se nám podaří přenést i do semifinálové série proti Děčínu, která bude velmi náročná,“ řekl po utkání trenér Zbyněk Choleva. Semifinálová série patrně odstartuje v úterý 1. května, Prostějov se střetne s týmem BK Děčín.   

 (red)

Poslat nový komentář