Orli nadělili Děčínu třicítku

Orli nadělili Děčínu třicítku
ilustrační foto

Prostějovští basketbalisté vstoupili prvomájovým zápasem s Děčínem do semifinále Mattoni NBL. Desetidenní pauza měla nečekaně očistný vliv, ambiciózní Severočechy vyprovodili z domácí palubovky nečekanou nadílkou. V utkání hraném před televizními kamerami nenechali Orli nic náhodě a soupeře zatlačili do kouta.

Orli se před domácími fanoušky skutečně blýskli. Semifinálovou sérii s Děčínem odstartovali ve skvělé formě. Hostům darovali pouze první desetiminutovku, pak se rozehráli a udeřili na soupeře plnou silou, ani se nestačil divit. Do poloviny utkání už převzali Orli iniciativu, přesně režírovali hru na hřišti a dostali se do vedení. Po přestávce se očekával nápor Děčína a vyrovnaný duel, ale Severočeši se nechali zahnat do kouta a z něho se už nedostali. Rozhodující trhák Orli nasadili hned ve třetí části utkání a především přesnou muškou si vystříleli dvacetibodový náskok. Děčín nebyl schopen držet krok a naprosto rezignoval. Trenér Choleva pustil pak do hry celou lavičku, i přesto se bodový rozdíl ještě navýšil. V prvním semifinálovém utkání dostali Děčínští pořádnou nadílku. Další utkání, které se hraje v pátek 4. května v Děčíně, však budou muset Orli tvrdě bojovat, soupeř není tím, kdo by složil ruce do klína. Navíc v letošní sezóně prostějovští basketbalisté u svého soupeře nevyhráli ani jediné utkání včetně porážky v Českém poháru.

 

BK Prostějov - BK Děčín 93 : 60 (15:19, 40:34, 69:47)

Sestava a střelba BK Prostějov: 

Slezák 22, Peterson 16, Gadri-Nicholson 13, Smith 11, Venta 11, Bohačík 8, Švrdlík 7, Pandula 5, Bratčenkov, Pelikán 

střelba 3b.: 19/9:19/4, střelba 2b.: 47/24:51/19, TH: 22/18:14/10, doskoky: 42:33, chyby: 15:20

 

Nejlepším střelcem v dresu domácích byl Pavel Slezák, který sice nebyl v základní sestavě, ale během zápasu se rozstřílel ke skvělému bodovému zisku. Vycházely mu především trojky. „Jsem rád, že to tam dnes padlo. Nakopla mě ta první trojka, pak se mi už dařilo. V Děčíně to bude hodně těžké,“ řekl do kamery úspěšný střelec. 

„Jsem strašně rád, že vedeme 1:0. Začátek zápasu tomu moc nenasvědčoval. Ani to nevypadalo, že bychom si víc věřili než Děčín, a že chceme ukázat, jak se hraje play-off. Pak jsme se ale do toho dostali, pár střel nám vrátilo sebevědomí a i touhu bránit. To si myslím rozhodlo. Ještě v poločase jsme se stále hledali a byl to klasický poločas s Děčínem, tedy jenom mírné vedení. To jsme si samozřejmě v šatně připomněli, že třetí čtvrtinu musíme hrát úplně jinak a taky jsme ji tak hráli. Proměnili jsme čtyři trojky a rozhodli jsme zápas. Jsem moc rád, že se to takhle povedlo a doufám, že stejně aktivně budeme hrát proti obraně Děčína i v dalších zápasech,“ řekl po utkání trenér Orlů Zbyněk Choleva.     

(red)

Poslat nový komentář