Děčín srovnal sérii, Orli budou hrát o finále doma

Děčín srovnal sérii, Orli budou hrát o finále doma
ilustrační foto

Za stavu 2:1 sehráli prostějovští basketbalisté další utkání v Děčíně. Vítězstvím mohli celý semifinálový duel Mattoni NBL rozhodnout, ale nestalo se tak. V hektické atmosféře vyhecovaný Děčín doma vyhrál a rozhodnutí padne v Prostějově.

Prostějov nastoupil do utkání v základní sestavě Venta, Smith, Pandula, Peterson, Nicholson. Nervozita byla citelná na obou soupeřích. Úvod zápasu byl vyrovnaný a oba týmy si drželi svého soupeře na dostřel. Ve druhé desetiminutovce však stálo štěstí při domácích a po šňůře dvanácti bodů najednou vedli dvouciferným rozdílem, poločas dohráli v poklidu s příjemným náskokem. Přes snahu Orlů zkorigovat nepříjemný stav se domácím dařilo udržovat neustále desetibodový rozdíl a dotáhnout utkání do vítězného konce. Mečbol Prostějova byl odvrácen a rozhodnutí padne v televizním utkání ve středu 16. května od 20 hodin.

 

BK Děčín – BK Prostějov  76 : 66     (15:15, 36:24, 52:42)

Sestava a střelba : 

Smith 20, Venta 16, Peterson 10, Pandula 7, Bohačík 6, Gadri-Nicholson 2, Švrdlík 2, Slezák 2, Bratčenkov 1, Pelikán

střelba 2 b.: 52/23:48/15; střelba 3 b.: 17/4:30/9; TH: 29/18:17/9; doskoky: 51:38, chyby: 22:27.

 

„Gratuluji domácím, dneska byli lepším týmem od začátku do konce. Hráli velmi dobrou agresivní obranu, my jsme se nedostávali do střel a když, tak to byly střely z vynucení, tak šlo procento dolů. Pak jsme se ani nedostávali do pozic. Pod košem jsme také zahodili spoustu zdánlivě jednoduchých pozic, ale bylo to přes tvrdou obranu. My jsme se tudíž nedostali do tempa a jakmile nám Děčín odskočil a byl v pohodě, tak už to bylo hodně těžké. Dokonce nás i přeskákal. My na konci zkoušeli trochu vabank a mírně jsme skóre zkorigovali, ale stejně se to nepodařilo. Jak říkám, dneska gratuluju Děčínu, zasloužil si vyrovnat,“ řekl po utkání trenér Orlů Zbyněk Choleva. 

(red)

Středa, Květen 16, 2012 - 20:00

Poslat nový komentář