Druhé utkání s Nymburkem skončilo pro Orly debaklem

Druhé utkání s Nymburkem skončilo pro Orly debaklem
ilustrační foto

V Nymburku se hrálo i druhé finálové utkání Mattoni NBL, ale ani tentokrát nestačili prostějovští basketbalisté na mistrovský tým. Zatímco v prvním utkání drželi Orli se soupeřem krok, tentokrát se Nymburk okamžitě ujal vedení, které do konce utkání vystupňoval až na třicetibodový rozdíl. 

V prvním utkání ještě drželi Orli s Nymburkem krok, tentokrát ale přišel nápor domácích už na samotném začátku. Orli se dostávali do bezprostřední blízkosti koše jen velice zřídka a proti dobré obraně soupeře se prosazovali jen velmi těžce a často za cenu faulů. Domácí výborně kombinovali, prosazovali se jak zblízka tak i zdálky a v obranném pásmu pak našim borcům nic nepovolili. Klíčoví hráči jako Nicholson, Peterson a Pandula si navíc udělali velmi brzo tři, potažmo i čtyři osobní chyby a trenér Choleva měl ještě o starost víc. Během prvního poločasu bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. Zápas se dohrával s využitím všech hráčů z lavičky. 

 

ČEZ Basketball Nymburk - BK Prostějov 88 : 58   (26:7, 53,27, 71:47)  

Sestava a střelba BK Prostějov: 

Smith 15, Bratčenkov 9, Gadri-Nicholson 6, Pandula 5, Peterson 5, Slezák 5, Švrdlík 4, Pelikán 2 

střelba 3b.: 15/5:22/7, střelba 2b.: 46/29:43/15, TH: 27/15:15/7, doskoky: 45:30, chyby: 19:22

 

Z Nymburka si odvezli Orli pořádný debakl, Nymburk vede v sérii 2:0 na zápasy. Teď budou mít Orli dvě příležitosti vyrovnat stav série na domácí palubovce, utkání se hrají v pátek a v sobotu.   

(red) 

Poslat nový komentář