Čokoládovou tretru odstartuje atlet Jan Železný! Přijďte si pro jeho podpis

Čokoládovou tretru odstartuje atlet Jan Železný! Přijďte si pro jeho podpis
ilustrační foto

Boj o titul nejlepšího běžce, vstupenky na Zlatou tretru v Ostravě nebo podpis atleta a oštěpaře Jana Železného. To je v kostce nabídka zítřejší sportovní akce, konané na stadionu Základní školy Jana Železného v Prostějově.

Stadion základní školy se stane zítra dějištěm dalšího pokračování běžeckého závodu Čokoládová tretra. Sportovní akci zahájí světový šampión v hodu oštěpem, olympijský vítěz a trenér Jan Železný. Do klání o příčky nejvyšší se mohou přihlásit děti od tří do jedenácti roků. Připraveny jsou pro ně čtyři disciplíny. Pro ty nejmenší to bude běh na šedesát metrů, pro ty starší pak tratě na jedno sto, dvě stě a tři sta metrů.

 

„První tři v každé kategorii obdrží medaile a diplomy a to ihned po skončení jejich závodu. Třešničkou na pomyslném dortu pak bude autogramiáda patrona soutěže Jana Železného. Vítězové postupují do finále, které proběhne v předprogramu Zlaté tretry Ostrava 27. června,“ informují pořadatelé a doplňují, že kromě hlavního běžeckého závodu Čokoládová tretra Prostějov nabídne i doprovodný program v podobě skákacího hradu a disciplín dětské atletiky. Každý závodník, který postoupí do ostravského finále, obdrží také volnou vstupenku na ochozy na Zlatou tretru pro sebe a doprovod, maximálně ale tři kousky.

 „Vítězové finále pak budou jednotlivě vyhlášeni před zahájením hlavního ostravského programu Zlaté Tretry. Ceny jim předá některá ze světových atletických hvězd,“ slibují pořadatelé. Zájemci o prostějovskou čokoládovou soutěž se mohou přihlásit v den konání závodů přímo na místě. Prezentace proběhne od druhé hodiny odpolední nebo nejpozději půl hodiny před zahájením příslušné kategorie. (kaa)

 

 

Ilustrační foto: Čokoládová tretra

Poslat nový komentář