Dovolím si oponovat

Nevím, kdo se skrývá za značkou -aze- pod článkem Županič, Sekaninová, nebo někdo třetí? Nicméně mu budu trochu oponovat.

Miluju Ladislava Županiče, vážím si ho jako herce a především jako někdejšího ředitele Karlínského hudebního divadla. Jeho hlas okamžitě vyvolává husí kůži na mých pažích a navíc je to spolužák mého manžela. Ale nemyslím si, že je nejpříjemnějším překvapením letošních voleb. Naopak – jsem přesvědčená, že herci by si s politikou neměli začínat. Nejen proto, že platí – ševče, drž se svého kopyta, ale především proto, že umění herecké považuji za krásné a čisté, a to se vylučuje s politikou, která, co si budeme namlouvat, byla, je a bude špinavá.

Souhlasím s tím, že Jaroslavu Šlamborovi ani moc neublíží skutečnost, že snad byl agentem komunistické kontrarozvědky. Velice krátkou dobu byl mým kolegou a nadřízeným a byl docela prima. Vytknout bych mu mohla jedině to, že podle mého názoru snadno podléhal tlaku z vyšších míst. Za mnohem důležitější považuji skutečnost, že třiadvacet let po tzv. sametové revoluci jsou komunisté podle průzkumů v několika krajích na druhém místě! Nemyslíte, že by se nad tím měl někdo zamyslet?

Pavel Horák za KDU-ČSL mě nijak neoslovil. Nevím, neznám, jen jeden nic neříkající leták ve schránce...

Souhlasím s tím, že se od stávající senátorky v kampani mohlo čekat víc. Na druhé straně má za sebou Božena Sekaninová hodně mravenčí práce v jednotlivých obcích, na různých místech, u konkrétních lidí. Myslím, že právě v tom – Byla jsem u vás – je její síla. Spousta lidí se na vlastní kůži přesvědčila o tom, že když nepomůže, aspoň pohladí. A to je důležité. Nedělejme si před volbami iluze o moci Senátu. Sekaninová celých šest let dávala přednost osobnímu styku s lidmi, s jejich problémy, s jejich starostmi před nic nepřinášejícím sezením v Senátu. Jsem přesvědčená, že tuto svou taktiku teď zúročí.

Na rozdíl od kolegy -aze- za největšího konkurenta stávající senátorky považuji onoho „nepříliš výrazného zastupitele“ Aleše Nevrlu, i když se za dva roky v zastupitelstvu nijak neprojevil. Ale je to doktor, výborný doktor, a vůbec – koukněte se, z kterého místa na kandidátce „doskákal“ v komunálních volbách na křeslo v zastupitelstvu.

Ale co – za pár dní uvidíme!

Olga Katolická