Pošta varuje před dalším podvodným e-mailem

Pošta varuje před dalším podvodným e-mailem
ilustrační foto internet

 

Česká pošta se opět stala obětí podvodných e-mailových zpráv (phishing), které jsou zasílány z podvodných adres, které vypadají jako adresy České pošty. Tentokrát je e-mail zasílán z adresy info@czposta.eu.

Zvlášť v předvánočním období, kdy si lidé objednávají dárky z internetových obchodů, by si měli dát pozor na e-maily přicházející z této nové domény. "Žádáme naše klienty, aby v žádném případě v e-mailu na žádné odkazy neklikali, ani na e-maily neodpovídali. Pokud tak klient učiní, je přesměrován na podvodné webové stránky a do počítače se mu může stáhnout škodlivý kód a případně může dojít i k zneužití dat klienta, včetně osobních a přístupových údajů. Podvodné e-maily jsou psány ve formě „Informace o zásilce“, kde najde klient údaje o nedodání zásilky a upozornění na možné sankce. Jestliže takový e-mail obdržíte, děkujeme, že jej odešlete na adresu info@cpost.cz", vzkazuje Česká pošta.

Těmto formám útoku se dá velmi těžko předcházet a ke zneužití může být hackery využit jakýkoliv subjekt státní, veřejné nebo komerční sféry. Proto urychleně informujeme veřejnost, aby si na podobné e-maily lidé dávali dobrý pozor. (red)

Poslat nový komentář