Mobilní průvodce zpřístupní pamětihodnosti Prostějova

Mobilní průvodce zpřístupní pamětihodnosti Prostějova
ilustrační foto

Prostějovský magistrát získal neinvestiční dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje ve výši 40 tisíc korun na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací projektu „Mobilní průvodce Prostějovem“. Celkový předpokládaný rozpočet projektu je 133 tisíc korun. Zbývající finanční prostředky jsou k dispozici v rozpočtu města pro letošní rok.

Projekt je založen na zkušenostech z celé řady měst v České republice, kde už je tento moderní a žádaný systém pro turisty i obyvatele dostupný. Cílem projektu je oslovit všechny věkové skupiny zábavným a inovativně komponovaným obsahem aplikace, kdy pomocí mobilních telefonů  bude prezentováno město Prostějov i region vhodný pro víkendový nebo prázdninový pobyt s velmi jednoduchou a jednotnou obsluhou. Díky flexibilitě zajisti „Mobilní průvodce“ službu aktuální a žádanou i po letech, protože ji bude postupně přizpůsobována podle dalších představ a aktuálních trendům. 

Jedná se o nákladově efektivní marketingový nástroj, který město otevře široké veřejnosti. Díky mobilní aplikaci stažené do svého vlastního telefonu získá návštěvník Prostějova legendu městských památek a zajímavostí, jakékoli informace dostupné informace prezentace. Mobilní průvodce umožní návštěvníkům nejen dopředu se na výlet do Prostějova připravit, ale díky nové technologií přiblížit pamětihodnosti. Obsah bude zpracovaný kreativní formou, kdy stejné základní stavební kameny budou střižené přesně na míru. Výhodou mobilního průvodce je skutečnost, že je možné stáhnout informace o městě a regionu i v době, kdy je zavřené Regionální informační centrum, což umožní neomezený a nepřetržitý přístup k aktuálním zprávám.   

(jap)

Poslat nový komentář