Navýšení počtů děti ve školkách a školách ano, církevní škola ne!

Navýšení počtů děti ve školkách a školách ano, církevní škola ne!
ilustrační foto

Radní na své nedávné schůzi odsouhlasili povolit některým školkám a školám výjimky z počtu dětí. Navýšení se bude týkat škol a mateřinek, kde se dá předpokládat, od nového školního roku, větší nápor dětí. S povolením církevní základní školy, která by s navýšením počtů žáků pomohla, město ale nepočítá.

V několika základních a mateřských školách se od nového školního roku očekává nárůst počtů dětí. Vzhledem k legislativou určenému maximálnímu počtu žáků na jednu třídu, museli radní rozhodnout o povolení výjimky. Ta se bude týkat jak škol se sportovním zaměřením, tak třeba i škol z okrajových částí města.

„Právě v tom je situace specifická. Rodiče chtějí umístit své děti do konkrétních škol, a tak se jim snažíme vyjít vstříc a přistupujeme k výjimce. Jde například o sportovce nebo ty děti, které by musely docházet do škol daleko od místa bydliště,“ vysvětlila krok náměstkyně primátora Ivana Hemerková. O tom, že by situaci mohlo pomoci diskutované povolení církevní základní školy, o kterou žádá Cyrilometodějské gymnázium Prostějov, prý nemůže být ani řeči.

„Chápu tento krok vedení gymnázia a rozumím mu. Chtějí dětem poskytnout ucelené vzdělání v církevních školách. My jsme ale investovali do městských škol nemalé finance, máme dobře promyšlenou svou vlastní koncepci a strukturu základního školství a povolením další školy, by se nám snížily počty dětí. Souhlasné stanovisko k povolení takového zařízení by nám v této oblasti způsobilo komplikace,“ vysvětlila Hemerková a doplnila, že počty dětí do budoucnosti budou zcela jistě klesat, demografická křivka jde totiž směrem dolů a změny jsou proto zbytečné. (kaa)

Ilustrační foto: archiv  

Poslat nový komentář