Zdražení mi zřetelně narušuje rozpočet, říká pan Jiří

Zdražení mi zřetelně narušuje rozpočet, říká pan Jiří
ilustrační foto internet

 

Mléčné výrobky, maso, vejce, cukrovinky. To vše podle Potravinářské komory letos podraží. Mohou za to listopadové kroky České národní banky, které výrazně oslabily korunu.

„Od počátku ledna zvyšují tuzemští výrobci potravin ceny. Rozmezí je od pěti do osmi procent,“ potvrdila mluvčí Potravinářské komory Jarmila Štolcová.

Slabá koruna dopadla zejména na zpracovatele masa. Kvůli poklesu koruny museli omezit dovoz prasat ze zahraničí a nakupovat  dražší zvířata z českých chovů. Zvýšená cena obilí se navíc odrazí v ceně krmiv. „ Z těchto důvodů následně zdraží potraviny živočišného původu, zejména maso a vejce,“ konstatovala mluvčí. Podražilo už například mléko a mléčné produkty, u nichž se mimo jiné odrazila nižší produkce.

„Denně chodím na nákupy stále do stejného obchodu, takže rostoucí ceny registruji.Třeba mléko podražilo ze dne na den o 1,70 Kč. Citelně mi to narušuje rozpočet, po zaplacení nájmu a inkasa mi na den zůstává 30 korun. A věřte, že tam nechodím z plezíru, čekám na slevy,“ sdělil PvNovinkám osmapadesátiletý pan Jiří. (ber)

Poslat nový komentář