Co týden dal (6. - 12. ledna 2014)

Co týden dal (6. - 12. ledna 2014)
ilustrační foto

Máme tu druhé týdenní ohlédnutí v roce 2014. Rozhodla jsem se tentokrát opustit českou hroudu a kouknout trochu do světa. Abyste věděli, že i jinde mají různě velké průšvihy...

Tak třeba španělská královská rodina... Justice obvinila dceru krále Juana Carlose Cristinu z daňových úniků a praní špinavých peněz. Soudy tvrdí, že mají dostatek důkazů o tom, že se osmačtyřicetiletá princezna porušení zákona skutečně dopustila.

Nebo takový kyrgyzský šéf muslimů... Nechal se nachytat při sexu a video s intimními záběry muftího Rachmatulla Egemberdijeva několik dnů kolovalo po sociální síti. Ten na to zareagoval demisí, nic jiného mu nezbývalo.

Vlna veder na severovýchodě Austrálie zahubila v uplynulých dnech na 100 tisíc netopýrů. Mrtvá zvířata padala z nebe a pach jejich zdechlin obtěžuje obyvatele státu Queensland. Tamní úřady vydaly varování před možným přenosem infekcí a organizují odklízení zdechlin.

Papež František nadělal vrásky členům své ochranky. Na Svatopetrském náměstí nechal zastavit papamobil a vzápětí do něj pozval svého známého argentinského kněze, kterého poznal mezi věřícími. A klidně jej svezl po náměstí.

Slavný čínský filmový režisér Čang I-mou má obrovské starosti. Místní úřady mu udělily pokutu ve výši 7,5 milionu jüanů (což je v přepočtu asi 24,9 milionu korun). Za co? Čang se provinil tím, že porušil čínskou politiku jednoho dítěte a bez svolení úřadů má se svou manželkou tři potomky.

Colorado jako první americký stát povolilo prodej konopí pro rekreační účely. Od počátku roku si marihuanu koupilo na 100 tisíc lidí. Nakupovat mohou jen osoby starší 21 let a marihuana je dostupná v asi třiceti licencovaných prodejnách. Jen během prvního dne po jejich otevření prý zákazníci nakoupili marihuanu za milion dolarů. V obchodech už konopí dochází, a tak některé prodej limitují nebo se dočasně zavírají.

Na břehy Dánska a Švédska vyplavilo moře postupně deset uhynulých krav. Někdo jim odřezal uši, zřejmě proto, aby nemohly být identifikovány. Pro policii obou zemí je nález záhadou, německý list Die Welt zveřejnil teorii, že zvířata mohla být do vody vhozena z nějaké lodi. První expertizy naznačují, že krávy trpěly nějakou chorobou a byly zabity proto, aby se nemoc nešířila.

Francie zase řeší milostný život svého prezidenta. Bulvární magazín Closer ve zvláštním vydání zveřejnil podrobnosti vztahu Françoise Hollanda s herečkou Julií Gayetovou. Francouzskou první dámu Valerii Trierweilerovou zprávy dohnaly až do nemocnice.

 

Nový starosta New Yorku Bill de Blasio čelí obrovskému skandálu. Zlobu veřejnosti na sebe poštval tím, že v restauraci jedl pizzu nožem a vidličkou, což je pro Newyorčany nepřípustné. Ti ji zásadně jedí rukama.

Kontroverzní aukci vyhlásili fanoušci Safari v americkém Dallasu. Za 350 tisíc dolarů si její vítěz může v Africe ulovit ohroženého nosorožce dvourohého. Milovníci zvířat běsní, pořadatelé na tom však nevidí nic špatného. Prý chtějí zvířatům pomoci a neplodný samec je stejně k ničemu. Tož tak...

Olga Katolická

 

 

Poslat nový komentář