Po střetu s vozidlem zemřel cyklista, druhý je ve vážném stavu v nemocnici

Po střetu s vozidlem zemřel cyklista, druhý je ve vážném stavu v nemocnici
ilustrační foto ZZS

Dnes v odpoledních hodinách přijalo zdravotnické operační středisko tísňovou výzvu o střetu osobního vozidla a dvou cyklistů u Hrdibořic. Na místo události byla ihned vyslána výjezdová skupina letecké záchranné služby a rychlé zdravotnické pomoci. Do jejich příjezdu byla operátorem poskytována telefonicky asistovaná první pomoc a telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace.

"Po příjezdu byli zajištěni dva účastníci, bohužel u prvního se, vzhledem k mechanismu úrazu, jednalo o stav neslučitelný se životem. U druhého zraněného byla záchranáři poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, pacient byl připojen na umělou plicní ventilaci a po ošetření a fixaci transportován letecky do traumacentra Fakultní nemocnice Olomouc ve velmi vážném stavu," uvedl mluvčí záchranky Pavel Lampa. 

"Z důvodu vážné dopravní nehody na silnici č. 150 mezi obcemi Hrdibořice a Dub nad Moravou je tato v tuto chvíli uzavřena pro veškerou dopravu. Objízdná trasa je vedena přes obce Biskupice a Klopotovice," dodal policejní mluvčí Libr Hejtman. Policisté stále nehodu šetří. (red)

Poslat nový komentář