Cyklostezka do Žešova moc nevyhovuje bruslařům. Mají smůlu

Cyklostezka do Žešova moc nevyhovuje bruslařům. Mají smůlu
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Nedávno téměř dokončená cyklostezka Brněnská-Žešov má pro milovníky kolečkových bruslí několik úskalí. Třeba v  kopci k nadjezdu na dálnici od Prostějova jsou dva přejezdy přes silnici s širokými červenými nehladkými dlaždicemi. Ty činí bruslařům problémy. Mají ale smůlu, trvá na nich Policie ČR.

"Jedná se o podmínku policie České republiky, kdy je cyklista upozorněn na skutečnost, že dává přednost jedoucímu autu. Umístění těchto prvků je na všech cyklostezkách budovaných na katastrálním území města Prostějova. Přerušení tohoto pásu by nesplňovalo požadovanou funkci," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (red)

Komentáře

U nás v Kocourkově jsou u naprosté většiny frekventovaných přejezdů 3 řady těchhletěch "slepeckých" dlaždic, které lze bez problému přejet setrvačností i při mírné rychlosti a v případě nepozornosti tak náležitě zpečetit svůj osud vjetím pod kola náklaďáku. Na druhou stranu u přejezdů kde stěží projedou dva osobáky denně, můžeme těchto dlaždic v řadě případů nalézt několikanásobně více - mnohdy skutečně tolik, že to člověka spolehlivě zabrzdí i v plné rychlosti. Příkladem může být cyklostezka na Rejskově (přejezdy přes Šafaříkovu a Partyzánskou), Olomoucké (přejezd přes Veleslavínskou) nebo Dolní (kapitola sama o sobě).
Je vskutku úsměvné, že nám policie ČR a potažmo magistrát takovýmto způsobem věší bulíky na nos. Schvalují několikametrové úseky "hrbatých" dlaždic v naprosto nepotřebných úsecích a naprosto zanedbají jejich počet tam, kam by skutečně dávalo smysl umístit jich více.
Vrtá mi hlavou, zda to třeba není záměr - oni se totiž dobrovolní dárci orgánů v dnešní době tuze špatně shánějí, pouze si nejsem zcela jist, zda z nich po kolizi s výše zmíněným náklaďákem vůbec něco použitelného zbude... :)
Pak se ti kluci ušatí navlečení v uniformách můžou divit, že jsou všem akorát pro smích. Gratuluju vám, soudruzi! :D

nomální zkušený bruslař, dokáže přejet i nemožné, a né jen nějaké kostky...

Poslat nový komentář