Školáci si zasoutěží ve zpěvu

Archivní foto ze soutěže O hanáckyho kohóta.
Archivní foto ze soutěže O hanáckyho kohóta.

Prostějov opět ožije dětským zpěvem, v dubnu se rozjíždí tradiční soutěžní klání dětských hrdélek. Zpěvnou hanáčtinu přinese krajská postupová přehlídka ve zpěvu lidových písní O hanáckyho kohóta, několikaletou tradici má také regionální soutěž Hanácký skřivan.

Hanácký skřivan je soutěží ve třech kategoriích. Ta pro nejmladší soutěžící – pro děti do 15 let, je na programu v sobotu 14. dubna. V přednáškovém sále Národního domu se rozezpívají děti školkou i školou povinné a budou usilovat o vítězství za sladkou odměnu i hodnotný dárek. Termíny pro starší kategorie jsou stanoveny na 5. a 19. května.

To soutěž O hanáckyho kohóta je postupová a čtyři nejlepší zpěváčci se mohou probojovat do celostátního finále. Soutěž je věnovaná školákům z Olomouckého kraje s jedinou podmínkou – výběrem písně pouze z lidového zpěvníku. A tak sálem kulturního klubu Duha budou znít v úterý 17. dubna povětšinou písničky v hanáčtině. Pouze čtveřice nejlepších zpěváků bude olomoucký kraj reprezentovat v celostátním kole soutěže „Zpěváček“, která se uskuteční ve Velkých Losinách. 

„Do soutěže přicházejí děti velmi dobře připravené, ve škole se jim věnují učitelé a pomáhají jim písničky vybírat a nacvičit. Porota tak má velmi těžkou práci. Vítězové postupují do celonárodního kola, které se uskuteční ve Velkých Losinách,“ vysvětlila pořadatelka a předsedkyně Hanáckého folklorního sdružení Hana Pospišilíková.     

(jap)

Úterý, Duben 17, 2012 - 09:00

Poslat nový komentář