Avizovaný DiscGolf park nebude. Kvůli Agentuře ochrany přírody a krajiny

Avizovaný DiscGolf park nebude. Kvůli Agentuře ochrany přírody a krajiny
ilustrační foto kouty.cz

Jak PvNovinky v září informovaly, DiscGolf, neboli obdoba klasického golfu, měl mít své místo v lokalitě biokoridoru Hloučela. Vše je ale jinak. Agentura ochrany přírody a krajiny dala zamítavé stanovisko. Vybudování DiscGolf parku je proto odloženo.

Radní na svém nedávném jednání odsouhlasili vybudování prvního Discgolf parku v Prostějově. Lidé měli DiscGolf v budoucnosti najít v lokalitě biokoridoru Hloučela. Více si o projektu můžete přečíst na http://pvnovinky.cz/diskgolf-park/40476-prostejov-bude-mit-discgolf-park-v-novem-parku-u-hloucely.

„Jako nejvhodnější pro umístění Discgolf parku se nám jevila právě lokalita nově budované plochy zeleně v biokoridoru Hloučela. Bohužel, Agentura ochrany přírody a krajiny z pohledu dotačních podmínek 32. výzvy Operačního programu Životního prostředí, z něhož je zeleň financována, dala zamítavé stanovisko. Dle vyjádření, podmínky dotačního titulu umístění v dané lokalitě neumožňují,“ vysvětlil vývoj situace první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Vedení města v současnosti hledá jinou vhodnou lokalitu, kde by DiscGolf mohl být umístěn. Do té doby je výstavba „hřiště“ odložena. (ber)

 

Poslat nový komentář