Auto srazilo desetiletou dívku. Utrpěla těžká zranění

Auto srazilo desetiletou dívku. Utrpěla těžká zranění
ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

Jak PvNovinky informovaly, došlo v sobotu 15. července 2017 krátce po patnácté hodině na komunikaci mezi obcemi Držovice a Olšany u Prostějova k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Osobnímu vozu zde do cesty vběhla desetiletá dívka. S těžkým zraněním skončila v nemocnici.

"Provedeným dosavadním šetřením policisté zjistili, že šestapadesátiletý řidič automobilu značky Škoda jel směrem k obci Olšany u Prostějova, když mu náhle zpoza keře do cesty měla vstoupit desetiletá dívka. Při střetu dívka utrpěla zranění dolní končetiny, se kterým byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Brně", uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

"Šetřením policisté dále zjistili, že dívka na místo se svými rodiči přijela po dálnici D46, kde zastavili na odstavné ploše. Z důvodu vykonání toalety poté dívka společně s matku přelezly svodidla. Mezi dálnicí a souběžnou komunikací, na které k dopravní nehodě došlo, je přibližně čtyřmetrový travnatý pás," dodal mluvčí.

Další okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou v současnosti předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Poslat nový komentář