Divadlo Point střílelo na národní přehlídce

Divadlo Point na Divadelním pikniku ve Volyni
Divadlo Point na Divadelním pikniku ve Volyni

O víkendu se členové Divadla Point při Gymnáziu J. Wolkera zúčastnili národní přehlídky Divadelní piknik ve Volyni. Jedná se o prestižní postupovou přehlídku, na které letos vystoupilo sedmnáct souborů s širokou nabídkou inscenací. 

Divadlo Point se sem probojovalo z krajské přehlídky Valašské křoví ve Slavičíně a to s inscenací Roberta Thomase Druhý výstřel v režii Vojtěcha Pospíšila. O úspěšnosti tohoto představení nesvědčí jen pravidelná návštěvnost na domovské scéně, ale také řada ocenění, která členové souboru získali (Valašské křoví Slavičín: ceny poroty Karolíně Vejmělkové a Jakubu Hyndrichovi za herecké výkony, Vojtěchu Pospíšilovi za režii, Divadlu Point za inscenaci Druhý výstřel; Hanácký divadelní máj Němčice n/H: cenu Aleši Procházkovi za herecký výkon a čestné uznání Davidu Kolbovi za herecký výkon).

Z Volyně si tentokrát Point ceny neveze, ale už svou účast považují prostějovští divadelníci za obrovský úspěch. Divadlo Point v letošní sezóně uspělo i s inscenacemi Nahý Wolker (režie Aleš Procházka), Umění milovat podle Ovidia (režie Aleš Procházka) a Velký šéf (režie Martina Smékalová) a všichni doufají, že uspějí i na přehlídkách MEDart a Wolkrův Prostějov, které mají před sebou. Díky podpoře Gymnázia J. Wolkera, Gaudeamus o.p.s. a Statutárního města Prostějova mají mladí divadelníci dobré vyhlídky i do příští sezóny.

www.divadlopoint.cz 

-js-

Poslat nový komentář